ارتودنسی بزرگسالان

چرا درمان ارتودنسی برای افراد بزرگسال اهمیت دارد؟

برای بهبود اعتماد به نفس و عزت نفس با اصلاح دندان های کج، فشرده یا با فاصله، هرگز دیر نیست! و اغلب در افراد بزرگسال، مشکلاتی که بسیار فراتر از نگرانی های زیبایی هستند، آنها را به سمت درمان ارتودنسی سوق می دهند. خواه به فکر ایجاد تغییر در لبخند خود برای اهداف زیبایی، خواه برطرف کردن مشکلات طولانی مدت بایت و همراستایی فک خود هستید ، درمان تخصصی ارتودنسی می تواند لبخندی به شما بدهد که ظاهر و احساس فوق العاده ای داشته باشد!

یک فرد بزرگسال برای درمان چه انتخاب هایی دارد؟

در مسیر عالی به نظر رسیدن، دستیابی به آن هرگز آسان تر از این نبوده است. با پیشرفت های اخیر ارتودنسی، اکنون گزینه های درمانی افراد بزرگسال بیش از هر زمان دیگری وجود دارند. بسیاری از آنها درمان مؤثری ارائه می دهند، که کمتر جلب توجه کند و راحتی بیشتر داشته باشد. ما در مورد گزینه هایی که بیشتر برای اهداف، نیازها و سبک زندگی شما مناسب هستند، با شما مشورت خواهیم کرد، اما در اینجا برخی از متداول ترین گزینه ها را آورده ایم.

الاینرهای شفاف

محبوب ترین گزینه برای افراد بزرگسال، درمان با الاینرهای شفاف است که در آن از یک تصویر سه بعدی از دندان ها برای ایجاد مجموعه ای از تری های سفارشی متناسب با دهان هر فرد استفاده می شود که به تدریج دندان ها و فک بیمار را به موقعیت مطلوب جابجا می کنند. اگر نگران قابل مشاهده بودن ابزار های ارتودنسی خود هستید، ممکن است این محتاطانه ترین شکل درمان، انتخاب مناسبی برای شما باشد!

بریس های فلزی معمولی

گرچه تصور داشتن بریس های فلزی در بزرگسالی ممکن است برای همه افراد جذاب نباشد، اما بریس های معمولی برای افراد بزرگسال نتایج درمانی استثنایی ارائه می دهند و می توانند مؤثرترین انتخاب برای انواع خاصی از نگرانی های ارتودنتیک باشند. امروزه بریس ها کوچک تر و راحت تر از قبل هستند و افراد بزرگسال بیشتری، بر اساس سرعت درمان، بریس های سنتی فلزی را انتخاب می کنند.

بریس های سرامیکی

بریس های سرامیکی نیز گزینه ای محبوب برای افراد بزرگسالی هستند که به دنبال مزایای بریس های سنتی هستند اما می خواهند درمان آنها کمتر جلب توجه کند. بریس های سرامیکی، با براکت های کامپوزیتی همرنگ دندان، جایگزین براکت های فلزی می شوند و رنگ طبیعی دندان های شما را تقلید می کنند تا کمتر جلب توجه کنند. تمیز کردن دندان ها با وجود براکت های سرامیکی بسیار مهم است، زیرا درست مانند دندان های طبیعی شما، برخی از مواد غذایی می توانند راحت تر براکت های سرامیکی را لکه دار کنند.

اگر به دنبال متخصص ارتودنسی خوب در تهران میگردید…

درمان ارتودنسی برای افراد بزرگسال چگونه متفاوت است؟

در درمان ارتودنسی برای افراد بزرگسال، درست مانند کودکان و نوجوانان، دندان ها و فک ها- در پاسخ به فشار ملایمی که به مرور زمان توسط ابزارهای ارتودنسی به آنها وارد می شود- به موقعیت مورد نظر منتقل می شوند. از آنجا که دندان ها و استخوان های فک در افراد بزرگسال دیگر در حال رشد نیستند، درمان ممکن است کمی بیشتر از بیماران جوان تر که تراکم استخوان های آنها کمتر است، طول بکشد.

عاداتی مانند سیگار کشیدن، تانگ تراست (فشار دادن زبان بین دندان ها از پشت، هنگام قورت دادن) و فشردن یا ساییدن دندان ها (دندان قروچه) نیز ممکن است روی طول درمان ارتودنسی افراد بزرگسال و نتیجه آن تأثیر بگذارد. در موارد شدید، ارتودنتیست شما ممکن است به همکاری با دندانپزشک بیمار نیاز داشته باشد یا از یک متخصص برای دستیابی به نتایج مطلوب بیمار خود کمک بگیرد.

آیا بریس ها باعث ایجاد تغییر در صورت فرد بزرگسال می شوند؟

به طور معمول، بریس های مخصوص افراد بزرگسال، کمتر از نوجوانانی که هنوز در حال رشد هستند، روی ساختار صورت تأثیر می گذارند، گرچه ممکن است بعد از اصلاح متوجه شوید که ظاهر صورت شما متعادل تر و هماهنگ تر شده است. هرچه عدم تعادل اولیه شدیدتر باشد، تغییر بیشتر خواهد بود. اما مطمئن باشید همچنان شبیه خودتان به نظر خواهید رسید!

به همین دلیل، بسیار مهم است که هنگام طراحی درمان خود، با یک ارتودنتیست مجرب کار کنید. تخصص و دقت یک ارتودنتیست این تضمین را بوجود می آورد که از مزایای زیبایی و عملکردی که شایسته آن هستید برخوردار خواهید شد.

آیا ارتودنسی برای افراد بزرگسال ارزش انجام دادن دارد؟

یک لبخند با اعتماد به نفس و سالم در زندگی روزمره شما، در رویدادهای خاص مانند مراسم ازدواج و در دوره تخصصی شغلی شما چه ارزشی دارد؟

بهبود یک لبخند که از طریق درمان تخصصی ارتودنسی با بریس ها یا الاینرهای شفاف اینویزیلاین به دست می آید، مزایای متعددی برای سلامت روانی و جسمی، و ارتقاء کیفیت زندگی ارائه می دهد. مطالعات نشان می دهند که لبخندهای سالم و یکدست باعث افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس در روابط، موقعیت های اجتماعی، کسب و کار و شغل افراد می شوند، و افرادی که از دندان های فشرده یا کج خجالت می کشند، به اندازه افرادی که دندان های عالی دارند، لبخند نمی زنند.

یک بایت مشکل دار، که تحت عنوان مال اکلوژن شناخته می شود، نیز می تواند درد و فشار غیرطبیعی برای فک ایجاد کند. در صورت عدم درمان، می تواند منجر به پوسیدگی دندان، بیماری لثه، مشکل در جویدن و فرسایش غیر طبیعی مینای دندان ها شود. همچنین ممکن است سردرد، میگرن و درد مفصل فکی گیجگاهی را تجربه کنید. درمان تخصصی ارتودنسی، با از بین بردن فشاری که باعث بروز درد می شود، این مشکلات را کاهش می دهد.

تحقیقات همچنین نشان می دهند که درمان ارتودنسی بعلاوه ممکن است به آپنه خواب کمک کند و توانایی جویدن و صحبت کردن شما را بهبود بخشد. این امر باعث می شود دندان های صاف تر، و هم راستایی مناسب فک ها، جزء حیاتی از سلامت و تندرستی عمومی شما باشد.

سرمایه گذاری روی درمان ارتودنسی، سرمایه گذاری روی سلامت طولانی مدت شما است، بعلاوه هزینه ای که در طول عمر خود برای مراقبت های دندانی و بهداشتی خواهید پرداخت را به شدت کاهش خواهد داد. شما به یک بایت سالم تر و راحت تر دست خواهید یافت، از دردهای مادام العمر اجتناب خواهید کرد، و از لبخندی شادتر و با اعتماد به نفس تر لذت خواهید برد.

نمونه درمان های ارتودنسی بزرگسالان

مقالات ارتودنسی بزرگسالان